İstanbul

Forklift Kiralama

Forklift kiralama, işletmenizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar. Esneklik, maliyet avantajları ve kaliteli ekipmanlarla, iş süreçlerinizi verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olur. Hemen şimdi kiralayın, işlerinizi daha kolay hale getirin!

Intro

Forklift Kiralama İş Ortaklığı Faydaları

Forklift kiralama, kısa dönem acil anlardan, artan iş yükünü karşılayan uzun dönem forklift kiralama ihtiyaçlarına kadar bir çok durumda ihtiyacınıza yönelik çözümler sunabilir. Forklift kiralamanın ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğu ve forklift satın almanın işletmeniz için bir anlam ifade etmediği durumlarda firmanızın sezonluk talepleri bile olabilir. Fakat, bir forklift kiralamayı düşündüğünüzde, iyi bir forklift kiralama partneri olmanın kiralama firması için ne kadar önemliyse sizin içinde o kadar önemli olduğunu bilmelisiniz. İyi bir kiracıysanız, yalnızca başarıya ulaşmak için sizinle birlikte çalışmak isteyen bir kiralama firmanız olmayacak, aynı zamanda kiralama projenizden en iyi yatırım getirisini elde edeceksiniz. İşte forklift kiralama konusunda aklınızda bulunması gereken dört ipucu.

İyi Bir Forklift Kiralama İş Ortaklığı İpuçları

Forklift Kiralama İş Ortağı İle Net ve Zamanında İletişim

 Kiralama firmasıyla iyi bir ortak olmanın anahtarı iletişimdir. Envanterlerinden bir forklift rezerve edebilmeleri için, seçtiğiniz kiralama firmasına mümkün olan en kısa sürede forklift kiralama ihtiyacınızı iletmelisiniz . Kiralama envanteri sürekli değişiyor ve güncelleniyor, operasyonunuza başka bir forklifti dahil etmeniz gerektiği zaman önceden haber vermek önemlidir.

Forklifte genel adresiniz dışında bir yerde ihtiyacınız varsa, teslimatın yapılacağı konumdaki iş sahasındaki ilgili personellerinize bildirdiğinizden emin olun. Ve teslimatı gerçekleştirecek olan kiralama firmasına işletmede kiminle iletişim halinde olmaları gerektiğini bildirin.

İletişimin sağlandığı diğer bir konu da bütçedir. Birçok iş ortağı firma, farklı ekipman ve hizmet şartları sunacak ve bunların çoğunluğu, şu an ve sonraki süreçte bütçe değerlendirmeleri üzerinde büyük ölçüde etkiye sahip olacak. Neyin kiralama kapsamına dahil olup neyin dahil olmadığını anladığınızdan emin olmak için sorulması gereken bütün soruları sorduğunuzdan emin olun. Hem kiralama firması seçiminde hem de katılımda beklentileriniz konusunu ne kadar erken netleştirirseniz sizin içinde o kadar iyi ve hızlı olur.

Kiralık Forklift ve Hasar

Kiralık forkliftlerde hasar yaygındır ve çoğu projede meydana gelebilir. Forkliftteki hasarı bildirirken kendinizi kötü hissetmenize veya gergin olmanıza gerek yok. hasarın giderilmesi için ortağınızı arayın . Hasarın sebebini ve en uygun olan onarım şeklini tespit ederler. Forklift doğru çalışmıyorsa veya hata kodları veriyorsa bunu ihmal etmeyin. arıza ve problemleri kiralama firmasına bildirin. Bu forklift uzun süre arızalanırsa ve yenilenmesi gerekirse, arıza süreniz yatırım getirinizi ciddi şekilde etkileyebilir ve sorunlara ilişkin belirtileri göz ardı etmek potansiyel olarak iş sağlığı ve güvenliği sorununa yol açabilir ve muhtemelen çalışanlarınızı tehlikeye atabilir.

 

Kiralama için İhtiyacınız Olan Forklift(ler)i Anlamak

Forklift kiralama muazzam bir seçenek çünkü kiralama firmanızla birlikte forklift türlerini değiştirme esnekliği sağlamaktadır. Ancak forklifti değiştirmeniz gerekirse, ekipmanı değiştirmek için teslimat ve teslim alma için nakliye masraflarını üstlenmeniz gerekebilir. Elektrikli veya içten yanmalı (IC) motorlu forkliftleri düşünüyorsanız, en ağır yükünüzün ne olduğunu ve kaldıracağınız en üst yüksekliğe ne kadar ağırlık koyacağınız konusunda net bir anlayışa sahip olduğunuzdan emin olun. iç ortamda mı yoksa dış ortamda mı faaliyet gösterdiğinizi belirlemek, ihtiyacınız olan forklift kiralama şeklini de belirleyebilir. İlk aşamada bu ihtiyaçlar konusunda netseniz, kiralama firmanızla daha güçlü bir ilişkiniz olur.

Forklift Kiralama Aşamasında Gerekli Evrak İşlerine Hazır Olun

Özellikle ihtiyacınız çok acil ise, forklift kiralama esnasında akla gelen son şey evrak işleridir. Bu nedenle, yeni bir firma ile forklift kiralama yaparken lütfen iyi bir partner olun ve bu prosedürlere hazır olun. Bu forklift kiralama firmaları size yardımcı olmak isteyecektir ancak forklift kiralama firmalarının sizinle iş yapmadan önce halletmesi gereken hususlar vardır.

FAYDALI VE BAŞARILI BİR FORKLİFT KİRALAMA İÇİN

İster projenizde tüm forklift filonuzu kullanıyor olun, ister işletmenizde daha önce hiç kullanmamış olun, forklift kiralamanızı gerektirecek durumlar olabilir. Forklift kiralama, ürün taşıma ve istifleme ihtiyaçlarınızdaki eksiklikleri doldurmanın kolay bir yoludur. Ülke genelindeki Toyota forklift bayileri, kendi bölgelerine hizmet vermek için çok çeşitli alternatifler sunan kiralık ekipmanlara sahiptir. Forklift kiralama projelerinin çoğu, ekipman sahibi müşteriler için arıza gibi durumların yanı sıra kısa, daha yaygın forklift modellerinden oluşan bir ürün yelpazesine sahiptir. Ancak diğer satın alma seçeneklerini takip etmek yerine hangi durumlarda forklift kiralamanız gerektiğini nasıl anlarsınız? Bir forklift kiralama müşterisi olarak hem kiraladığınız forkliftten hem de size kiralayan firmadan ne tür beklentileriniz olabilir? Bu kılavuz, ne gibi durumlarda forklift kiralamanız gerektiğini, kiralama piyasasına girdiğinizde ne olacağını ve kiralama esnasında bir Toyota forklift bayisiyle ilişkinizin nasıl olabileceğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Forklift Kiralama Sebepleri

Forklift kiralamak birçok proje ve birçok ekstrem durum için iyi bir fikirdir. Fakat malzeme taşıma ve istifleme ihtiyacı duyan bazı firmalar için neden satınalma değilde kiralamalıyım sorusu sıklıkla gündeme gelmektedir. Bu, özellikle sorumluluklarını satın alınan veya kiralanan forklift ekipmanları çevresinde geçiren operasyon yöneticileri için geçerlidir. Ancak en deneyimli forklift operatörlerinin bile forklift kiralamak istemesinin bazı nedenleri vardır.

 • Çok kısa sürede aniden yükselen talepler olduğunda, Harika siparişler uçtu dediğiniz anda. Beklenmedik bir şekilde işlerin açıldığı ve iş mahalinizde tempoyu yakaladığınız anda, kısa sürede ve araştırma yapmaya zaman bulamadan forkliftlere ihtiyacınız olabilir.
 • Önünüzde beklenen ve işlerin yoğun geçeceği bir dönem var. Daha fazla forklift gerektiren, ancak yoğun dönem dışındayken yeni bir satın alma veya kiralamaya bütçe çıkarılmayan belirli bir dönemde talepte ani bir artış olabilir. Ayrıca yoğun sezon dışında kalan zamanlarda forkliftlerin fazla ve boşta kalma durumlarını en aza indirmek isteyebilirsiniz.
 • Sermayeyi korumanız gerekiyorsa Kiraladığınızda, pahalı ön satın alma maliyetleri ve faizli krediler yoktur.
 • Modern ve yeni model ekipman istiyorsunuz. Kiraladığınızda genellikle daha yeni modellere ve güncel teknolojiye sahip olacaksınız.
 • Sınırlı bir bütçeniz varsa. Beklenmeyen bakım masrafları bütçenizi zorlayabilir. Bir Toyota bayisinden forklift kiralama yaptığınızda bütün bakım masrafları bayi tarafından karşılanır.
 • Satın almadan önce denemek istiyorsanız. Forklift kiralama, hangi modelin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını bulmanıza yardımcı olacaktır.
 • İlgili firmayı değerlendirmek istiyorsanız. Malzeme taşımada ve istiflemede başarının en önemli noktalarından biri, güvenebileceğiniz bir partnere sahip olmaktır. Forklift kiralama dönemi, yeni bir partner ile olası uzun vadeli bir iş ortaklığı ilişkisini test etmek en uygun dönemdir.
 • Normal dışı farklı yük türlerini taşımanız gerektiğinde. Nadiren ortaya çıkan garip şekilli yükler ve büyük kapasite ihtiyaçlarınız oluşabilir. Özel bir forklift kiralamak sorununuzu çözecektir.
 • Onarım aşamasında hizmet dışı kalan bir forkliftiniz olduğunda. Arıza ve onarım süresi, forklift operasyonlarının bir gerçeğidir. Bir forklift kiralamak, boşluğu doldurmanıza yardımcı olabilir.

 

Forklift Kiralamak İçin Hazırlık ve Yapılması Gerekenler

Forklift kiralamak için bir bayi ile görüştüğünüzde, ön hazırlığınıza yardımcı olmak, süreci pürüzsüz ve rahat hale getirmek ve iyi bir kiralama partneri olarak emsal oluşturmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır . Hazırlıklı olmak, ihtiyacınız olduğunda ihtiyaç duyduğunuz forklifti alacağınız anlamına gelir, böylece diğer önemli işlerinize de vakit ayırabilirsiniz.

 1. Forklift Kiralama Firmanıza Net ve Dürüst Olun: Kiralık Forklifte ne kadar zaman ihtiyacınız olduğunu kesin olarak belirleyin. Doğru ekipmanı kiralamanıza yardımcı olabilmeleri için ne amaçla kullanacağınız konusunda net olun. Net olmak doğru iletişimin anahtarıdır.
 2. Forkliftin Nereye Teslim Edilmesi Gerektiğini Biliniz. Bir kiracının söylemeyi ihmal etmesi ve bir forklift kiralama firmasının, projenin ana adresinin aslında forkliftin teslim edilmesi gereken yer olup olmadığını sormayı ihmal etmesi alışılmadık bir durum değildir. Herkesi rota değiştirme sorunlarından kurtarın ve forklift bayinize teslim edilecek forklifte ihtiyacınız olan adresi söylediğinizden emin olun.

 

Kiralık Forklifti Sitede Bulundurduğunuz Süre Sırasında Neler Beklenmeli?

Artık bir forklift kiraladınız ve kullanıyorsunuz. Bu, forkliftin bakımı ve işlevi söz konusu olduğunda kimin neyden sorumlu olduğuna dair yepyeni bir dizi kural ve soru ortaya çıkar. İşte karşılaşacağınız durumlar konusunda akılda tutulması gereken bazı hususlar.

 • Bir forklift kiralama süresi boyunca, kapsamlı iletişim çok önemlidir. Şüpheye düştüğünüzde, her zaman gereğinden fazla iletişim kurun. Satıcınızı veya forklift kiralama partnerinizi arayın.
 • Toyota ile kiralama yaptığınızda, forkliftlerin periyodik bakımlarından sorumlu değilsiniz.
 • Yakıt vb. gibi operasyonel maliyetlerden siz sorumlusunuz.
 • Özel bir ataşmana ihtiyacınız varsa ek bir ücret ödemeniz gerekecektir. Forklift kiralama bayinizde ihtiyacınız olan ataşman olabilir, bu nedenle firmaya bu gibi ihtiyaçlarınızı önceden bildirerek zaman kazanın.
 • Yıl sonu, tamamen işlevsel bir forklift ihtiyacınız olacaksa teslimat tarihlerini beklemeniz gerekebilir. Teklifleri onaylamadan önce bu karardan emin olun.
 • Operatörlerinin kullanacakları bütün modeller hakkında doğru şekilde eğitildiğinden emin olmak forklifti kiralayanın sorumluluğundadır. Farklı forkliftler farklı eğitim gerektirir. Toyota forklift bayiniz, operatörlerinizin ihtiyaç duyduğu eğitimi sağlayabilir .
 • Forkliftin zilyetliğindeyken meydana gelebilecek her türlü hasardan kiracı firma sorumludur.

 

Forklift kiralama ihtiyaçlarınız konusunda sizinle birlikte çalışma ihtimali bizi heyecanlandırıyor. Görüşmeye başlamak için buradan bizimle iletişime geçin .

 

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?