İstanbul

En iyiler daha da iyi hale getirildi yeni BT Reflex Reach Truck

En iyiler daha da iyi hale getirildi – yeni BT Reflex Reach Truck

Toyota, Kaizen felsefesine sadık kalarak, yeni BT Reflex istif aracıyla en iyiyi daha da iyi hale getirdi: Başarılı bir geçmişe sahip çok yönlü yetenek, son teknolojiyle bir kez daha hız, enerji tüketimi, ergonomi ve üretkenlik açısından standartları belirliyor. 

Uzun geçmişiyle BT Reflex, yüksek raflı depolarda halihazırda birçok kilometre taşı oluşturmuştur. Güvenlik, verimlilik ve kullanım kolaylığı R, E ve O serisinin yeni modellerini artık her zamankinden daha fazla karakterize ediyor. Ancak buna geçmeden önce BT Reflex’in geçmişine bir göz atalım.

BT Reflex: Öne çıkanlarla dolu bir forklift hikayesi

BT markası, 1946 yılında Ivan Lundquist tarafından kurulduğundan, Euro paletin ve 1947 yılında ilk el transpaletinin icadından bu yana kalite ve yeniliğin öncüsü olmuştur:

  • 1968’de İsveç’in Mjölby kentinde otonom, elektrikle çalışan endüstriyel ekipmanlara yönelik yeni bir üretim hattı inşa edildi.
  • Reach Truck 1982 yılında doğduğunda BT’nin yenilikçi 48V teknolojisine sahip ilk modeliydi.
  • 1992 yılında BT, patentli ve hala benzersiz devrilme kabinine sahip dünyanın ilk Reach Truck’ını pazara sundu.
  • 1995 yılında BT, Reflex serisiyle yeniden heyecan yarattı ve dünyanın ilk 360 derece direksiyonu manevra kabiliyetinde yeni bir standart belirledi.
  • Bunu 1997’de AC sürücü izledi ve daha düşük enerji tüketimi, daha az bakım ve elektronik frenlerle birlikte performans ve güvenilirlikte bir kilometre taşı oluşturdu.
  • Toyota Industries Corporation ile işbirliği 1998 yılında, Nisan 2006’da her iki şirketten Toyota Material Handling Group’un (TMHG) kurulmasına kadar başladı. Toyota dünyanın en büyük endüstriyel ekipman üreticisi oldu.

Şimdi 2021’de yeni nesil geliyor: Yeni BT Reflex Reach Truck, yeni interaktif fonksiyonlarıyla etkiliyor ve bu da onu bir kez daha sınıfının en iyisi yapıyor.

Yenilikçi işlevlere sahip yeni nesil

Uzun süredir pratikte kendini kanıtlamış olan şey güven yaratır. Tamamen ayarlanabilir operatör iş istasyonu, kusursuz direk kontrolleri, her yönden mükemmel görüş alanı, 360 derece direksiyon ve benzersiz eğimli kabin, mevcut temel özelliklerden sadece birkaçıdır.

Tamamen ayarlanabilir sürücü çalışma alanı: Reach Truck’ın operatörün ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlayabilmesi için sürücü koltuğu ve kumandalar ayrı ayrı ayarlanabilir.

Benzersiz bir devirme kabini için patentli teknoloji: BT Reflex E-Serisi devirme kabininin hareketi artık daha da kolay. Ancak uzun süredir yükün önemli ölçüde daha iyi görülebilmesini sağlıyor ve bu da yüksek raflı depolarda çalışmayı daha da verimli hale getiriyor ve zorlayıcı duruşlar olmadan mümkün kılıyor.

Mükemmel çok yönlü görünürlük: Yoğun günlük depo yaşamında mümkün olduğunca verimli ve güvenli bir şekilde çalışmak istiyorsanız, tam bir genel bakışa ihtiyacınız var. Bu nedenle BT Reflex Reach Truck’ın tasarımı sürücünün bakış açısına dayanmaktadır: şasi, sürücünün her zaman her yönü görebileceği şekilde tasarlanmıştır.

360 derece direksiyon: Kesintisiz sürüş ve direksiyon hareketi ile seyahat yönü akıcı ve eşit bir hareketle değiştirilebilir, bu da genel olarak daha hızlı ve iyileştirilmiş bir iş akışı sağlar.

Kusursuz direk kontrolü: BT Reflex R serisi direk yapısı, 13 metre yüksekliğe kadar sınıfındaki en yüksek artık yük kapasitelerini sunar. Sorunsuz direk kontrolü (Geçiş Kaldırma Kontrolü, TLC), rahatsız edici direk darbeleri olmadan maksimum hızda malzeme taşınmasını sağlar.

Verimliliği artıran yardım sistemleri: Sürüş, kaldırma ve indirme işlemlerini mümkün olduğunca güvenli ve stressiz hale getirmek için Toyota’nın Optimize Edilmiş Ekipman Performansı (OTP) gibi diğer yardım sistemleri günlük çalışmalarınızda sizi destekler. OTP, diğer özelliklerinin yanı sıra duruma göre viraj alırken cihazın hızını da düşürerek sürücüyü ve yükü koruyor.

BT Reflex neden yeniden yeni standartlar belirliyor?

Pek çok yeni şey yapmamış olsaydık Toyota olmazdık. Ve her zaman müşterinin bakış açısını dikkate aldığımız için, yeni nesil BT Reflex’e her zaman operatöre odaklanan pek çok iyileştirme verdik. İşte bunlardan en önemlileri:

Yeni etkileşimli dokunmatik ekran: Dijital kullanıcı arayüzünde hız kontrolü, çatal seviyelendirme veya aşırı yük uyarıları gibi çeşitli işlevler bulunur. Forklifti yalnızca yetkili sürücülerin çalıştırabilmesini sağlamak için bir PIN veya erişim kartı da kullanılabilir. Sürücü, çalışma sırasında sezgisel olarak desteklenir ve her zaman yararlı bilgiler alır.

Lityum iyon piller :  Yeni BT Reflex serisi, bireysel çalışmanıza uygun olanı bulmanız için üç pil kapasitesi arasından seçim yapma olanağı sunar. Yaşam döngüsü maliyetleri, üretkenlik ve çevre açısından sorumlu bir karar.

Yeni kontrol ünitesi: Ergonomi açısından yeni standartlar belirliyor ve sürücünün daha rahat ve verimli çalışabilmesi için sürücüye daha iyi uyarlanıyor. Bireysel tercihe bağlı olarak sürücü mini kollar veya çok işlevli kollar arasında seçim yapabilir; sağ taraftaki yeni kontrol ünitesi değişimi hızlı ve kolay hale getirir.

Akıllı Reach Truck’larla geleceğe hazırlandık

Açıktır: Denenmiş ve test edilmiş yeniliklere güvenen herkes, yeni forklift neslindeki birçok iyileştirmeden de faydalanacaktır. Dünyaca ünlü Toyota Üretim Sistemi (TPS) kullanılarak İsveç’in Mjölby kentinde üretilen BT Reflex Reach Truck’lar yüksek düzeyde kalite, uzun ömür ve güvenilirliği temsil ediyor.

Ayrıca geleceğe de hazırlanıyorlar: Akıllı ekipmanlar ile bilgi alışverişinde bulunmak için Toyota’nın I_Site filo yönetim sistemini kullanabilirsiniz ve örneğin: B. Sürücü izinlerini yönetin. Bu, güvenliği ve maliyet verimliliğini daha da artırmak için kapsamlı bir performansa genel bakış sağlar.

Yeni BT Reflex’in güvenlik, ergonomi ve enerji verimliliği açısından standartları nasıl belirlediğini şimdi keşfedin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?