İstanbul

Toyota servis teknisyenleri sizin için çalışan gündelik kahramanlar

Toyota servis teknisyenleri – sizin için çalışan gündelik kahramanlar

Günlük depo yaşamının her zaman olması gerektiği gibi işlemediği açıktır. Ancak her şeyin mümkün olduğu kadar sorunsuz ilerlemesini sağlamak için her gün ellerinden gelenin en iyisini yapan insanların olduğu da açıktır: Toyota servis teknisyenleri. Bunu nasıl yaptın? Peki, hizmet kahramanlarımızın kendileri için çalışmasından müşterilerimiz ne gibi faydalar elde edecek?

Servis teknisyenlerimiz, hepsi bireysel güçleriyle katkıda bulunan çok çeşitli bir gruptur. Bu aynı zamanda farklı profesyonel kariyerlerden de kaynaklanmaktadır: tarım makineleri, endüstriyel ve otomotiv tamircisi mi yoksa inşaat makinesi teknisyeni mi? Hoş Geldiniz: Teknik bilgi ne kadar geniş olursa, servis teknisyenlerimiz bilgileriyle o kadar fazla katkıda bulunabilir ve bazen sorunları kalıpların dışında düşünerek çözebilirler.

Eğitim söz konusu olduğunda her zaman güncel

Her durumda, tüm teknisyenler Toyota Akademisi’nde düzenli eğitim almaktadır. Bu şekilde güncel kalırlar ve sürekli olarak kendi becerilerini geliştirirler. Tüm endüstriyel ekipmanlara, son derece uzman saha teknisyenlerine veya diğer teknisyenlere yönelik en iyi tornavidaları tanısanız da hepsinin ortak bir noktası var: Toyota Material Handling’in günlük işlerinde onlara sunduğu özgürlüğe değer veriyorlar.

Toyota servis teknisyenleri şunları sağlar:

  • Çalışma sürelerinin optimum şekilde planlanmasını sağlarlar,
  • hızlı yardım ve mümkün olan en az kesinti süresini sağlamak,
  • Toyota orijinal yedek parçalarının hızlı şekilde bulunabilirliğini sağlamak
  • ve genel olarak daha düşük maliyetlerle verimliliği artırın.

Gelecek için birlikte çalışıyor muyuz?

Toyota servis teknisyenlerinin tipik çalışma günü kendi kapılarının eşiğinde başlıyor: Müşterileri ve sevk görevlilerimizle koordineli olarak randevuları bağımsız olarak ayarlıyorlar, çalışma saatlerini serbestçe bölüyorlar ve buradan servis minibüsleriyle “yollara” çıkıyorlar. Teknisyenlerimiz genellikle belirlenmiş bir hizmet alanı içindeki birden fazla müşteriye destek sağlar.

Böylece kişisel sorumluluklarının ve yakın müşteri ilişkilerinin tadını çıkarırlar. İyi ilişkilerle ve en modern ekipmanlarla donatılmış Toyota servis teknisyenleri, daha büyük müşteriler için, bazen kalıcı olarak istihdam edilir ve yerel teknisyen ekibine doğrudan entegre edilirler. Müşteriye bağlı olarak yerinde bir atölye de kullanılabilir.

Bunun avantajı, Toyota servis teknisyenlerinin müşterinin spesifik özelliklerine ve endüstriyel ekipman filosuna çok aşina olmasıdır. Ve uzun mesafeler kat etmeye gerek kalmadan doğrudan sahada kullanıma hazırdırlar.

Teknisyen, tablet ve Toyota orijinal yedek parçaları

Ancak müşterilerimiz için en büyük avantajlardan biri servis teknisyenlerimizin güne başladığında gerekli aletlerin ve Toyota orijinal yedek parçalarının servis aracında hazır olmasıdır. Buradaki verimlilik formülü, yüksek bağlantı ve gece boyunca ekspres teslimat ile ileriye dönük planlamadır: Teknisyenler yarın iş sahasında ihtiyaç duydukları şeyleri bugün tablet aracılığıyla sipariş ederler.

Müşterilerimiz hızlı yardımdan, yüksek orijinal yedek parça bulunabilirliğinden ve %90’ın üzerinde mükemmel ilk onarım oranından faydalanmaktadır. Müşterilerimizin ilk ziyaretlerinde sorun çözme kabiliyeti çok yüksek olduğundan gerekli onarımlar güvenilir ve gecikmeden mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilir.

Ertesi gün gerekli Toyota orijinal yedek parçalarıyla çalışabilmem için sorunsuz yedek parça lojistiğine güvenmem gerekiyor.

Gecelik yedek parça tedariği nasıl çalışır?

Servis teknisyenlerimizin işleyen yedek parça lojistiğine güvenebilmeleri gerekir: Talep edilen orijinal yedek parçalar ertesi gün eksikse, endüstriyel forkliftlerin tam servis veya onarımını yapamazlar. En kötü durumda müşteri planlanmamış kesintilerle karşılaşır. Bunu önlemek ve acil ihtiyaç duyulan yedek parçaların ertesi sabah sabah 7’ye kadar teslim edilmesini sağlamak için Toyota Material Handling Almanya, Night Star Express hissedarı Hellmann Worldwide Logistics ile yakın işbirliği içinde çalışıyor:

Toyota Material Handling’in Isernhagen’deki merkez deposundan. Stokta bulunan 18.000’den fazla Toyota orijinal yedek parçası, 340’tan fazla kendi servis teknisyenimiz ve atölyeleri ve servis teknisyenleri de dahil olmak üzere ülke çapında 16 yetkili satıcımızın yanı sıra birkaç bin doğrudan müşterimiz, gece ekspres yoluyla tedarik edilmektedir.

Sorunları ortaya çıkmadan önce proaktif olarak çözün

Servis teknisyenlerimizin araçları yalnızca tornavida vb. değil, aynı zamanda profesyonel BT araçlarından da oluşur: Forklift filolarını çalışır durumda tutmak ve kullanılabilirliklerini mümkün olduğunca yüksek tutmak için, tercih ettikleri servis ve yönetim aracı olarak tabletlerini kullandılar.

  • Bu, ilgili bilgilere her yerden erişebileceğiniz anlamına gelir,
  • müşteri filosunun tüm hizmet geçmişini görüntüleyebilir,
  • Hizmet çağrılarını hedefe yönelik ve sorunsuz bir şekilde planlayın
  • ve tüm teslimat depolarındaki parçaların bulunabilirliğini kontrol edin.

Diğer bir avantaj ise, arka ofisimizin iletilen konum verilerine göre hangi Toyota servis teknisyeninin “soruna” en yakın olduğunu her zaman bilmesi ve o günün nasıl planlandığını görebilmesidir. Sonuç olarak, müşteriler önemli ölçüde daha hızlı yanıt süresinden yararlanır.

Maksimum kullanılabilirlik için güçlü takım oyunu

Yüksek bağlantı ve dijitalleştirme yoluyla takip ettiğimiz hedef, müşteri cihazlarının reaktif bakımından proaktif bakımına dönüşümdür. Bu, geleneksel arıza onarımının önleyici bir hizmetten, kestirimci bir bakım hizmetine dönüştürülmesi gerektiği anlamına gelir. Filo yönetim sistemimiz I_Site, ağ bağlantılı forkliftlerden veri toplayıp analiz ederek ve sorunların ortaya çıkıp çıkmayacağını ve nerede ortaya çıkabileceğini erken bir aşamada netleştirerek burada önemli bir rol oynuyor.

I_Site telematik çözümü, servis teknisyenlerimiz ve tabletleri arasındaki takım oyunu sayesinde, kestirimci bakım bugün bile avantajlarını gösterebilmektedir: endüstriyel ekipman filosunun kullanımı optimize edilmiş ve cihazların çalışma süresi maksimuma çıkarılmıştır.

Daha fazla eğlence ve verimlilik

Toyota servis teknisyenlerini günlük işlerinde en çok ne heyecanlandırır? Uzun deneyimlere dayanarak, karmaşık hataları ve zorlu sorunları çözmenin tatmin edici hissi olduğunu söyleyebiliriz. Sonunda her şeyin yoluna gireceği gerçeğiyle motive olmayı kim sevmez ki? Ayrıca, Toyota’nın kapsamlı servis teklifleri veya geniş ürün yelpazesi hakkında herhangi bir sorunuz olması durumunda, servis teknisyenlerimiz her zaman sahadaki yetkili kişilerdir. Müşterilerimiz, teknik açıdan deneyimli, sürekli eğitim alan çalışanlarla iş yaptıklarına güveniyorlar. Sahip oldukları bilgi birikimi sayesinde çözüm odaklı olarak hata kaynaklarını ortadan kaldırabiliyor ve cihaz duruş sürelerini mümkün olduğunca düşük tutabiliyorlar.

Kim şampiyon olmak için gerekenlere sahip?

Her yıl düzenlenen “Servis Beceri Yarışmaları”, servis teknisyenlerimizin bilgi düzeyini değerlendirmek ve eğitim kalitemize ince ayar yapmak için ideal bir fırsat sunuyor. Katılım isteğe bağlıdır, ancak son derece popülerdir.

İlk sınav, bir servis teknisyeninin günlük bakım ve onarım çalışmalarından kaynaklanan çok çeşitli durumları kapsayan güncel ve pratik soruların sorulduğu zorlu bir çevrimiçi testten oluşur. Örneğin çoktan seçmeli prosedürde hata kodları tanımlanmalı veya kısaltmalar tanınmalıdır. Aynı zamanda uygulamayla ilgili ve tavsiye ağırlıklı sorular da içeriyor: “Forkliftin soğuk depoda da kullanılabilmesi için ne yapılması gerekiyor?” “Çatallardan gelen rahatsız edici sesin en olası nedeni nedir?

” Almanya’nın dört bir yanından en iyi servis teknisyenleri, Isernhagen’deki Toyota Material Handling merkezinde tam günlük uygulamalı testin son Formuna ulaşıyor. Ürün yelpazemizin tamamına çok aşina olduklarını ve endüstriyel forkliftlerle çalışmayı hangi parametrelerin etkilediğini bildiklerini kanıtladılar.

Müşterilerimiz, teknik açıdan deneyimli, sürekli eğitim alan ve bu nedenle hata kaynaklarını hızlı bir şekilde keşfedip düzeltebilen çalışanlarla çalıştıklarına güvenebilirler.

Son servis teknisyeni beceri yarışmasının önemli anlarını kısa bir videodan izleyebilirsiniz:

Müşteriler ve Toyota servis teknisyenleri için kazan-kazan

Görüyorsunuz: Toyota Material Handling’de hizmet anlayışı yaşanıyor. Her bireyin günlük işlerinde ve bunun için gerekli olan yaratıcı özgürlükle. Bunun böyle kalmasını sağlamak için dijital araçlara, filo yönetim sistemlerimize ve çalışanlarımızın sürekli eğitimine ve ileri eğitimine yatırım yapıyoruz. Bu, hizmet kalitesini korumamızı ve daha da geliştirmemizi sağlar. Müşterilerimizden, Toyota servis teknisyenlerinden ve diğer tüm meslektaşlarımızdan gelen geri bildirimler bizi haklı çıkarıyor. Sonuç, servis teknisyenlerimizin ve müşterilerimizin günlük işlerinde faydalandığı bir kazan-kazan durumudur. Açık olan bir şey var: Her şeyin yolunda gitmesini sağlamak için yanınızdayız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?