İstanbul

Forklift filonuzun verimli planlanmasıyla enerji maliyetlerini azaltın

Forklift filonuzun verimli planlanmasıyla enerji maliyetlerini azaltın

Muhtemelen enerji maliyetlerinin kat kat arttığının da acı bir şekilde farkındasınızdır. Bunları mümkün olduğunca verimli kullanmak çok daha önemlidir. Enerji maliyetlerinden akıllıca nasıl tasarruf edebileceğinizi açıklıyoruz .

Enerji talebi artıyor ve artan maliyetler, şirketleri tüketimlerine daha yakından bakmaya zorluyor:

  • Lokasyon verimliliği açısından belirli hedeflere ulaşabilmek için
  • Böylece artan enerji fiyatlarına rağmen işletme maliyetleri sabit kalıyor
  • Cazip bir hizmet tarifesi sağlamak için
  • Böylece daha az CO 2 emisyonu sayesinde daha az CO 2 vergisi ödersiniz
  • Veya daha düşük satış fiyatlarıyla üretim maliyetlerinden tasarruf etmek ve rekabet avantajı elde etmek

Forklift filoları, içten yanmalı motorlarla çalışan endüstriyel ekipmanlar ve kurşun-asit akülü geleneksel elektrikli forkliftler için her zamankinden daha fazla kullanılması gereken büyük bir tasarruf potansiyeli sunuyor.

Lityum iyon teknolojisine geçiş

Toyota lityum iyon akülerinin verimliliği %95’in üzerindedir ve bu da sistemi geleneksel kurşun-asit akülere kıyasla %30’a kadar daha fazla enerji verimli hale getirir. Genel kural şudur: Geçiş yapan herkes, maliyetleri azaltmak ve %16’dan fazla enerji tasarrufu sağlamak ve aynı miktarda CO2’den kaçınmak için verimli şarj cihazlarını ve doğrudan karşılaştırmayı kullanabilir .

Pahalı güç artışlarından kaçının

Güç zirvesi oluştuğunda özellikle maliyetli hale gelir: Bu, 15 dakikalık bir süre içinde yalnızca bir kez gerçekleşse bile, yıllık talep ücretinin miktarını belirler. Tüm şarj cihazlarına ücretsiz olarak entegre edilen “Dinamik Güç Sınırlaması (DPL)” şarj yönetim sistemimiz , radyo aracılığıyla lityum iyon şarj cihazlarının belirtilen güç tüketimi miktarını aşmamasını ve bağlı tüm cihazlar arasında en iyi şekilde dağıtılmasını sağlar. .

Etkileşimi optimize edin

Toplam enerji ve işletme maliyetleri söz konusu olduğunda her zaman cihaz, batarya, şarj cihazı ve altyapıya bütünsel olarak bakmalısınız. Bu nedenle, bundan en iyi şekilde yararlanmak için her şeyi, kullanım amacına, işlemlerin ciddiyetine ve olası şarj zamanlamalarına mümkün olduğunca hassas bir şekilde uyarlayın.

Envanter şeffaflığını artırın

Toyota I_Site gibi bir filo yönetim sistemi ile filo verilerinize online ve istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bu, deponuzdaki kullanılmayan kaynaklar şeklindeki israfı gösteriyor mu? Ardından bulguları kullanın: Kullanımı optimize ederek veya fazla kapasiteyi ortadan kaldırarak enerji maliyetlerinden ve CO 2 emisyonlarından tasarruf edersiniz.

Şarj döngülerini akıllıca izleyin

Amaçlanan şarj döngülerine sadık kalırsanız hem kurşun asitli hem de lityum iyon akülerin servis ömrünü ve kapasitesini yüksek tutacaksınız . Filo yönetimimiz I_Site ayrıca pil ömrünü izleyebilir ve böylece enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarıp gereksiz tüketimi en aza indirebilir.

Hidrojene geçiş

Yakıt hücresi teknolojisi, gaz halindeki hidrojeni oksijenle elektrokimyasal olarak tahrik gücüne dönüştürür. Almanya’daki mevcut bir H 2 projesi , bunun enerji maliyetlerinde %29 oranında tasarruf sağlayabileceğini göstermiştir. Dönüşüm yalnızca demineralize su ürettiği için CO 2 emisyonları da %100 oranında azaltılır.

Kendinizi cesaretlendirin

Deponuzda enerji tasarruflu hidrojenli forkliftlere veya lityum iyon teknolojisine geçerseniz, yalnızca enerji maliyetlerinden doğrudan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda devlet sübvansiyonlarını da güvence altına alabilirsiniz: Elektrikli tahriklere yatırım yaparsanız sizi sübvansiyonlarla ödüllendiren çeşitli finansman programları vardır. ve CO 2 emisyonlarını azaltın .

Rotaları ve depo yapısını optimize edin

Daha kısa veya daha hızlı rotalar aynı zamanda depodaki enerji tüketimini de optimize eder. Hızlı, orta ve yavaş hareket eden öğeler (ABC analizi) için depolama konumlarının iyileştirilmiş bir düzenlemesi, önemli verimlilik avantajları sağlayabilir. Benzer şekilde, birden fazla siparişin aynı anda paralel olarak toplanması (çoklu sipariş toplama) dolaylı olarak enerji tasarrufu sağlar.

Enerji verimli şekilde sürün

Sadece tahrik teknolojisi değil, aynı zamanda tamamen insan faktörleri de tasarruflara etkili bir şekilde katkıda bulunuyor: Endüstriyel forkliftlerin eğitimli personel tarafından güvenli bir şekilde kullanılması  ve enerji tasarruflu bir sürüş tarzı, burada büyük bir fark yaratıyor. Enerji açısından en verimli çalışma ve sürüş şekline ilişkin farkındalığın artırılmasıyla tasarruf potansiyeli de artar.

Yatırımları sürdürülebilir bir şekilde planlayın

Elbette doğru sürücü tipinin ve enerji depolamanın seçilmesi kullanım amacına bağlıdır. Uzun vadede enerji maliyetlerinden tasarruf etmek istiyorsanız yatırım kararlarınıza her zaman alternatif tahrik teknolojilerine yer vermelisiniz. Doğru enerji depolama sistemini ve gerekli kapasiteyi planlamanıza yardımcı olması için ücretsiz danışmanlık aracımızı kullanın. Böylece enerji maliyetleri açısından en ekonomik yolun hangisi olduğunu hep birlikte öğreneceğiz.

Buna değer

Gördüğünüz gibi forklift filoları oldukça fazla tasarruf potansiyeline sahip. Enerji maliyetlerinden tasarruf etmek istiyorsanız veya gaz/dizelden lityum iyon veya yakıt hücresi teknolojisine geçmeyi planlıyorsanız uzmanlarımızın size tavsiyelerde bulunmasına izin verin.

Elektrik fiyatlarındaki tasarruf seçeneklerine doğrudan göz atmak için Toyota enerji tasarrufu ipuçlarını şimdi isteyin. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?