İstanbul

Forkliftinizi kışa nasıl hazırlayabilirsiniz?

Forkliftinizi kışa nasıl hazırlayabilirsiniz?

Kış Geliyor! Daha doğrusu: 21 Aralık’la birlikte takvimin kapısını çalıyor. Ve eğer bu makaleyi daha sonra okumazsanız, şimdi kendinize forkliftinizi kış mevsimini güvenli bir şekilde nasıl geçirebileceğinizi sormalısınız. Kış rehberimizle soğuk mevsime en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

İyi planlama savaşın yarısıdır: Gelecek görevleri planlamak ve bunlara hazırlanmak için yeterli zaman ayırın – ör. B. Forkliftin düzgün çalıştığından emin olmak için kontrol edin ve mevcut ekipmanınızın kış çalışmasına uygun olduğundan emin olun. Bunlar en önemli yapılacaklar:

Riskli bölgeleri belirleyin
Sıcaklık sıfıra yaklaşırsa, kar ve buz yollarda ve garaj yollarında tutunmayı azaltır. Bu nedenle, tesislerinizde özellikle kış koşullarından etkilenen tüm riskli alanları belirleyin; bunlar genellikle otoparklar, girişler, yokuşlar ve kaldırımlar gibi geniş alanlardır.

Yeterince kum depolayın
Buz oluşursa ve kumunuz biterse, kazaya açık bir kızak yolculuğuna hazırlanabilirsiniz. Bu nedenle, kum gibi yeterince kumun olup olmadığından zamanında emin olun.

Hava koşullarına karşı korumayı göz önünde bulundurun
Forkliftinizde kapalı bir sürücü kabini yoksa, dış mekanda kullanıma yönelik iyileştirme çözümlerine yatırım yapmalısınız. Ayrıca sürücülerinizi yalıtkan, rüzgar geçirmez ve yansıtıcı giysilerle donatın, böylece sıcak kalsınlar ve korunarak çalışsınlar.

Lastiklerin ve Işıkların Hazırlanması
Forklift lastiklerinizin kış aylarında kaygan zeminde tutunmayı sağlayacak kadar diş profiline sahip olduğunu unutmayın. Kış bakımının kar küreği ile de yoğun olarak ilgili olduğu bölgeler için lastik çorapları veya forklift kar zincirleri idealdir. Bunlar, kalkış sırasında size önemli ölçüde daha fazla çekiş gücü sağlar. Özellikle kış aylarında hava çabuk karardığından ve görüş mesafesi genellikle daha zayıf olduğundan, aracınızın ışıklarının en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için her zaman kontrol etmelisiniz. Esnek bir çözüm olarak forkliftlere yönelik ek çalışma veya uyarı ışıkları kolayca ve uygun maliyetli bir şekilde sonradan donatılabilir.

Kış aylarında sürücü eğitimi verin
Şirketteki tüm forklift sürücülerinin soğuk, ıslak, kar ve buzlu koşullarda araç kullanmak üzere eğitildiğinden emin olun . Ayrıca forkliftin kışı kazasız geçirebilmesi için tüm tehlike ve güvenlik hususlarının bilinmesi gerekir.

Aralık-Mart: Kış kullanımında forkliftler

Kış aylarında değişen hava koşulları nedeniyle kaza olasılığı yüksektir. Bu ipuçlarını izleyerek normal işlemlerin her zamanki gibi devam etmesini sağlayın.

Sıcak giyin
Çalışanlarınız titriyor ve titriyorsa, bu onların tepki verme ve konsantre olma yeteneklerini olumsuz etkileyebilir ve kazalara yol açabilir. Bu nedenle her zaman uygun ve yeterince sıcak giyindiğinizden ve görünürlüğü yüksek yelekler giydiğinizden emin olun .

Yeterince ısınmak
Forkliftiniz aynı zamanda güzel ve sıcak olmak ister: Yeterince ısınmasına izin vermek hem motor hem de hidrolik açısından çok önemlidir. Aksi halde aşınma ve yakıt tüketiminin artması riski vardır.

Görsel incelemeler yapın
Akü, direksiyon, lastikler ve hidrolik gibi bazı parçalar aşırı hava koşullarında önemli ölçüde daha fazla strese maruz kaldığından kış aylarında dikkatli bir şekilde yapılan görsel ve işlevsel testler özellikle önemlidir.

Tüm anormallikleri not edin
Kullanmadan önce, kapsamlı bir incelemenin ardından tüm sorunların rapor edildiğinden ve uygun şekilde kaydedildiğinden emin olun. Toyota I_Site gibi dijital filo yönetim sistemleri, uygulama ve dokümantasyona yardımcı olan ” operasyon öncesi kontroller ” adı verilen hizmetler sunar.

Daha dikkatli araç kullanın
Kış aylarında artan farkındalık günün gündemidir. Hava şartlarına dikkat edip sürüş tarzınızı buna göre ayarlarsanız soğuk mevsimi daha güvenli atlatırsınız.

Peki ya soğuk aylardan sonra?

Kar zincirleri, forklift kar küreği ve kumlama araçlarının devri sona ererken, olası hasarlara karşı çatallardan tavan koruyucusuna kadar tüm ataşmanları ve forkliftinizi iyice kontrol etmelisiniz. Her şeyi hızlandırmak için gerekli bakım ve onarım çalışmalarını zamanında planlayın.

Forklifti iyice temizleyin
Kış aylarının sonunda her forklifti iyice temizleyin. Tüm ekipmanlardaki karı, kiri ve tuzu temizleyerek olası pas ve korozyon sorunlarını önleyeceksiniz.

Servis randevusu ayarlayın
Forklift filonuzun kış aylarında oluşabilecek olası hasarlara karşı eğitimli teknisyenler tarafından dikkatle incelendiğinden emin olun. Bu nedenle filonuzun bakım ve onarımını önceden iyi planlayın .

Gördüğünüz gibi forkliftinizin, tüm forklift filonuzun ve şirketin tüm sürücülerinin kış aylarını güvenli bir şekilde geçirmesi için yapılacak çok şey var. Kış rehberinin tamamını şimdi isteyin ve başka nelerin önemli olduğunu öğrenin!

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?