İstanbul

Manuel veya elektrikli: doğru transpaleti seçin

Manuel veya elektrikli: doğru transpaleti seçin

Mallarınızı taşımak için manuel mi yoksa elektrikli transpalet mi kullanacağınıza karar vermek sadece satın alma maliyetlerine bağlı değildir. Uygulamaya bağlı olarak her model avantajlar sunar.

El transpaletleri en yaygın olarak paletlerin ve malların ara sıra taşınması için kullanılır. Manuel transpaletler kompakt, güvenilir ve sağlam oldukları için iyi bir seçimdir. Daha yoğun uygulamalar için genellikle motorlu transpalet modelleri kullanılmaktadır. Malzeme taşımada üretkenliği ve hızı artırmanın yanı sıra operatörler için güvenlik ve ergonomiyi artırmak istiyorsanız motorlu transpaletler daha az yoğun uygulamalar için de bir çözümdür.

Dar alanlarda zahmetsizce manevra yapın 

Elektrikli transpaletlerin manuel transpaletlere göre temel avantajlarından biri, elektrikli transpaletlerin malları A noktasından B noktasına zahmetsizce ve operatörlerin herhangi bir fiziksel çabası olmadan taşımasıdır. Kompakt tasarımları, süpermarketler, mağazalar ve depolar gibi kapalı ortamlarda ve ayrıca kamyonlara yükleme ve boşaltma yaparken yüklerin manevra yapmasını ve taşınmasını kolaylaştırır.

Kısacası, malların taşınmasında ergonomiyi ve üretkenliği artırırlar. Ayrıca elektrikli giriş seviyesi modellerimiz kullanıcı güvenliğini sağlayan sistemlerle donatılmıştır, örneğin:

  • 208°’lik direksiyon açısı akıcı ve kolay manevra sağlar
  • Acil durdurma butonu
  • Yan destek tekerlekleri: yüksek devrilme stabilitesi
  • PIN kodu erişim kontrolü
  • Yüksek yük kapasitesiyle optimum çatal uzunluğu

Geliştirilmiş kontrol ve güvenlik

Hafif uygulamalar için elektrikli transpaletlerin kullanılması, manuel transpaletlere veya el istifleyicilere kıyasla daha rahat ve kolaydır. Operatörün herhangi bir çaba harcamasına gerek yoktur, bu da çalışmayı çok kolaylaştırır. Oldukça kompakt boyutlarına rağmen transpaletler oldukça yüksek nominal yük kapasitelerine sahiptir.

Elektrikli modeller ayrıca, kullanımı yetkili çalışanlarla sınırlandırmak ve böylece depoda veya kamyonları yüklerken ve boşaltırken güvenliği artırmak için PIN kodu erişimiyle donatılmıştır.

Karmaşık olmayan yükleme

Elektrikli BT Tyro transpaletler bakım gerektirmeyen, enerji tasarruflu ve hızlı şarj edilebilir lityum iyon aküyle donatılmıştır. Bu tür aküyü şarj etmek çok kolaydır: 230V’luk bir priz ve harici şarj cihazı, transpaletin yeni enerjiyle beslenmesi için yeterlidir. Alternatif olarak akü cihazdan çıkarılıp başka bir yerde şarj edilebilir, böylece değiştirilebilir akü yardımıyla transpalet aynı anda kullanılmaya devam edilebilir. Bu, BT Tyro’nun daha uzun süre kullanılabileceği anlamına gelir. Kullanıma ara verildiğinde pil kolayca şarj edilebilir, bu da kullanılabilirliği ve esnekliği daha da artırır.

Düşük yoğunluklu uygulamanız için manuel mi yoksa elektrikli modeli mi seçeceğinizden hâlâ emin değil misiniz? Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Toyota Material Handling, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak için geniş bir transpalet yelpazesi sunmaktadır.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?