İstanbul

Neden şimdi kullanılmış bir forklift satın almayı düşünmelisiniz?

Neden şimdi kullanılmış bir forklift satın almayı düşünmelisiniz?

İkinci el forklift satın almak istiyorsanız geniş ürün yelpazesi arasından seçim yapabilirsiniz. Piyasada eski forkliftlerini satışa sunan çok sayıda üretici, bayi, bağımsız acente ve şirket bulunmaktadır. Şimdi ikinci el bir forklift satın almayı düşünmeniz için size 5 neden sunuyoruz.

İkinci el forkliftlerin avantajları:

1. İkinci el forkliftlerin satın alma maliyetleri daha düşük olduğundan

Kullanılmış bir forkliftin satın alma maliyetleri açısından yenisine göre daha ucuz olması mantıklıdır. Özellikle küçük şirketler veya start-up’lar, yeni bir cihazın başlangıçta tam kapasiteyle kullanılamaması durumunda kullanılmış bir forkliftten yararlanabilir.

Ancak, kullanılmış bir forkliftte yeni bir cihaza göre daha erken ortaya çıkabilecek bakım ve olası onarım maliyetlerini de hesaba katmalısınız.

2. Çünkü “kötü durum” bir önyargıdır 

Kullanılan forkliftlerin kalitesiz ve kötü durumda olduğu yönünde yaygın bir önyargı vardır. Özellikle marka üreticilerden geliyorsa forkliftlerin bakımları düzenli olarak profesyoneller tarafından yapılmış ve yıllık test mührüne sahiptir . Üretici bakımı sırasında her zaman orijinal parçalar kullanıldığından , ürünün mükemmel durumda olduğunu hiç şüphesiz varsayabilirsiniz . Toyota , kullanılmış cihaz için pil de dahil olmak üzere 12 aylık

bir kalite garantisi bile sunmaktadır *: “Yeni kullanılmış aracınızın” hemen kullanılabileceğine güvenebilmeniz için, tanıtım ve kiralama filomuzdaki forkliftlerin bakımı düzenli olarak Toyota orijinalleriyle yapılmaktadır. Toyota Üretim Sisteminin (TPS) en yüksek standartlarında hazırlanan yedek parçalar .

3. Çünkü kullanılmış forkliftler çok daha sürdürülebilirdir

Kullanılmış bir forklift satın alan herkes kaynakları korur ve sürdürülebilir davranır. Kullanılmış bir cihazın işlenmesi, yenisinin üretilmesine kıyasla önemli ölçüde daha az malzeme ve enerji kullanır ve bu nedenle iklim dengesi üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.

Fosil yakıtlar giderek daha pahalı hale geldiğinden, kullanılmış bir elektrikli forklift, enerji maliyetlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir. Ayrıca daha az CO2 emisyonu sayesinde daha az CO2 vergisi ödersiniz . Genel kural şudur: Dizelden veya gazdan elektriğe geçerseniz, verimli şarj cihazları kullanarak ve doğrudan karşılaştırma yaparak %16’dan fazla enerji tasarrufu sağlayabilir ve aynı miktarda CO2 emisyonundan kaçınabilirsiniz.

4. Çünkü kullanılmış forkliftler çok iyi kullanılmasalar bile buna değer

Yeni bir forkliftin maliyetleri, özellikle küçük şirketler ve yeni kurulan şirketler için, özellikle de herhangi bir özel yapıya ihtiyacınız yoksa, planlanan kullanımla orantısızdır. Bu özellikle şu anlama gelir: Yeni forkliftin kullanımının oldukça düşük olduğunu tahmin ediyorsanız veya onu yalnızca bireysel görevler için kullanıyorsanız, ikinci el bir forklift satın almak için başka bir nedeniniz var demektir. Sağlam kullanılmış bir forklift , forkliftini günlük olarak kullanmayan

küçük ve orta ölçekli şirketler için faydalıdır . Genel bir kurala göre, yılda 800 çalışma saatine kadar kullanıldığında mali açıdan avantajlı kabul edilir .

5. Kullanılmış bir forklift genellikle daha hızlı temin edilebildiği için

Forkliftinize mümkün olan en kısa sürede mi ihtiyacınız var? Ve konu ekipman olduğunda küçük tavizler vermeye hazır mısınız? Harika: Kullanılmış bir forklift satın alırsanız, yalnızca kısa vadeli darboğazları gidermekle kalmaz , aynı zamanda paradan da tasarruf edersiniz.

Bu şekilde kullanılmış bir forklift, yeni forklift gelene kadar geçen bekleme süresini etkili bir şekilde kapatabilir. Kullanılmış forklift daha sonra yedek cihaz olarak da güçlü bir figür oluşturur veya yeni sipariş zirveleri olduğunda destek sağlar.

Kullanılmış bir forklift satın alırken Toyota’nın size sunduğu şeyler:

Kullanılmış bir forklift satın almanın daha önce sıralanan nedenleri ikna edici argümanlardır. İkinci el forkliftinizi Toyota’dan alırsanız daha da fazlası var.

Diğer şeylerin yanı sıra, 7 günlük değişim politikası herhangi bir risk almayacağınız anlamına gelir; bir şeyler doğru değilse, kullanılmış forklifti aynı kalitedeki bir cihazla değiştirmeniz yeterlidir. Ve “Dene & Satın Al” seçeneğini tercih ederseniz, forklifti tam 14 gün boyunca test edebilirsiniz; kullanılmış forklifti beğenmezseniz, hiçbir şart veya ama olmaksızın onu geri alırız.

Kalite söz konusu olduğunda, Toyota’nın avantajlarından da yararlanırsınız: Tüm Toyota Premium ikinci el forkliftler için, ikinci el forklift için akü dahil 12 aylık kalite garantisi * alırsınız .

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?